Ten pierwszy 1000 🙂 to okazja do podziękowania naszemu patronowi Fundacji ISKIERKA oraz fundatorowi tego portalu PZU Zdrowie. Dziękujemy także naszym partnerom: 3 Soft za wsparcie techniczne, GetResponse za narzędzie do komunikacji (newsletter), ClickMeeting za możliwość prowadzenia webinarów i pozostałym, których wymieniamy na naszej stronie.
Ewa Majewska – Redaktor Naczelna:
Rzetelna wiedza pozwala nam onkorodzicom lepiej poznać chorobę, wspierać dziecko podczas procesu leczenia, łagodzić skutki uboczne oraz z większym spokojem i zrozumieniem rozmawiać z lekarzami. Wymiana doświadczeń daje poczucie, że nie jesteśmy w tej walce sami – jesteśmy razem, silniejsi. Niezmiernie cieszy mnie, że możemy bezpłatnie i bez reklam dostarczać Wam informacji o nowoczesnych terapiach, ciekawych wydarzeniach, różnorodnych formach wsparcia i inicjatywach, które zmieniają na dobre dziecięcą onkologię.
Jola Czernicka Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA:
Jako rodzic, który sam towarzyszył w leczeniu własnego dziecka dumna jestem, że my rodzice jesteśmy siłą, która daje oparcie naszym dzieciom, ale i też nam samym.
Prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski, Kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi:
Spytany o wrażenia po odwiedzeniu portalu, mogę tylko powiedzieć: – Nie traćcie czasu na Dr Google, korzystajcie z onkorodzice.pl. Jeśli ktoś chce uzyskać prawdziwą wiedzę na temat chorób nowotworowych u dzieci przekazywaną zrozumiałym dla każdego językiem, przygotowaną przez rodziców, którzy sami zmagali się z chorobą dziecka, powinien garściami sięgać po onkorodzice.pl. Tu znajdzie się najnowsze i wiarygodne informacje ze świata onkologii dziecięcej przygotowane przez rodziców we współpracy z ekspertami medycznymi z zakresu onkologii i hematologii.
Fundator portalu PZU Zdrowie SA.:
To, że PZU Zdrowie mogło się przyczynić do powstania tak potrzebnego i wyjątkowego miejsca, jakim jest portal Onkorodzice.pl, to dla mnie i dla naszej organizacji ogromny zaszczyt. W Polsce co roku diagnozowanych jest około 1100-1200 nowych zachorowań na nowotwory u dzieci. Ta diagnoza zazwyczaj przychodzi niespodziewanie i pozostawia rodziców w poczuciu bezradności i strachu. Portal zapewnia ścieżkę postępowania dla opiekunów małego pacjenta, która pomaga odnaleźć się im w nowej, trudnej rzeczywistości.