Grupy wsparcia
Na oddziale onkologicznym spotkacie rodziców, którzy są w podobnej sytuacji i często właśnie od nich uzyskacie najwięcej informacji: o zasadach pobytu w szpitalu, zabiegach i przebiegu choroby. Jednak to nie jedyne źródło wiedzy i wsparcia. W erze ogólnodostępnego dostępu do internetu, przed onkorodzinami pojawiła się szansa swobodnej komunikacji w dowolnym miejscu i czasie. W praktyce oznacza to łatwą komunikację pomiędzy rodzinami chorych dzieci z całej Polski i nie tylko. A tym samym, możliwość poznania wielu cennych doświadczeń. Warto korzystać z tych narzędzi, nie tylko w celu wymiany doświadczeń. Takie grupy stanowią istotne wsparcie dla rodziców w procesie leczenia ich dzieci. Warto z tego skorzystać.
Grupy wsparcia łączące setki rodziców dzieci onkologicznych łatwo znaleźć na serwisie społecznościowym Facebook:
- dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na nowotwory hematologiczne (białaczki, chłoniaki) www.facebook.com/groups/dzieciecebialaczki
- dla rodziców i opiekunów dzieci chorych na guzy mózgu www.facebook.com/groups/Guzymozguudzieci
Organizacje opiekujące się dziećmi onkologicznymi
Przy wielu oddziałach onkologicznych działają fundacje opiekujące się rodzinami dzieci chorych onkologicznie i oferujące różne formy wsparcia: pomoc psychologiczną, społeczną, finansową, prawną, z zakresu dietetyki, rehabilitacji czy informacji jak leczyć dziecko za granicą.
Organizacje te, często mają do zaoferowania także różne formy terapii dla podopiecznych, poprzez angażowanie ich w działalność artystyczną, sportową.
Niektóre z nich znajdziesz na stronie Lista organizacji.