Szczegóły wydarzenia:
- tytuł: Rola psychoonkologa w procesie leczenia
- data: 9 września 2021 roku (czwartek), g. 18.00
- gość: Prof. Marzena Samardakiewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Psycholog w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej UM w Lublinie, Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii UM w Lublinie
- prowadząca: Ewa Majewska, redaktor naczelna portalu onkorodzice.pl
- opis wszystkich spotkań online dostępny także w zakładce Webinary
Na spotkaniu
Omówione zostały różne aspekty radzenia sobie z chorobą dziecka i spróbujemy znaleźć odpowiedzi na często pojawiające się pytania onkorodziców, m.in.:
- Psychoonkolog – kto to jest i jaka jest jego rola?
- Jak poradzić sobie z informacją o zdiagnozowanej chorobie nowotworowej naszego dziecka?
- Jak rozmawiać o chorobie z dzieckiem, rodzeństwem, rodziną i najbliższymi?
- Jak przebiega adaptacja dzieci i młodzieży do choroby nowotworowej i jak rodzic może ten proces wspierać? Kiedy warto zwrócić się o pomoc do psychoonkologa?
- Onkodziecko i szkoła – jak pomóc utrzymać kontakt z rówieśnikami i nauczycielem oraz przygotować dziecko na trudne pytania kolegów i koleżanek
- Gdzie rodzić może uzyskać pomoc, jeśli na oddziale brakuje wsparcia psychoonkologa lub jest ono niewystarczające? Jakie książki i publikacje mogą być pomocne?
- Psychologiczne aspekty bólu – co to znaczy? Jakie działania mogą łagodzić ból fizyczny i psychiczny u dziecka?
- Po skończonym leczeniu – jak mądrze wspierać dziecko w powrocie do pełni zdrowia oraz życia społecznego?
Zapraszamy do obejrzenie nagrania webinaru!
Nadchodzące spotkania
W październiku zapraszamy na webinar z udziałem Pana Profesora dr hab. med. Jana Styczyńskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej, kierownika Oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.
Data: 7 październik 2021, czwartek godz. 18:00
Tematyka: Rola konsultanta krajowego oraz zapobieganie infekcjom u dzieci podczas leczenia onkologicznego
UWAGA: Informacje przekazywane podczas webinarów mają charakter informacyjny lub edukacyjny i nie mogą być utożsamiane z konsultacją czy poradą lekarską, ani służyć do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia choroby rozpoznanej już przez lekarza.