Oskar – super wolontariusz!

X

Oskar – super wolontariusz!

W styczniu 2006 rozpoznano u Oskara guza mózgu. Początkowo poddany został dwóm operacjom na Oddziale Neurochirurgii GCZD w Katowicach. Następnie przeszedł 12 cykli chemioterapii na Oddziale Onkologii i Hematologii w tym samym szpitalu. Nastąpiła całkowita remisja. Niestety, w 2010 stwierdzono u Oskara wznowę, czego skutkiem była trzecia operacja i radioterapia. Leczenie okazało się skuteczne i swoją onkohistorię chłopiec zakończył szczęśliwie w wieku 11 lat.

„W trakcie choroby mega jarała mnie policja. Kochałem jak mama czytała mi Franklina. Myślę, że nie odbiegałem wtedy zainteresowaniami od pozostałych dzieci.”

 

Aktualnie Oskar pracuje zawodowo i działa jako wolontariusz, odwiedzając chore dzieci na oddziałach, dając im uśmiech i nadzieję. Studiował socjologię, a jego zainteresowania to muzyka klasyczna, podróże i lotnictwo.

Nie wiem czy wiecie, ale Oskar jest także autorem rysunku, który znalazł się na okładce naszego SEGREGATORA ONKORODZICA, który przekazujemy rodzicom dzieci tuż po diagnozie nowotworu. Przeczytaj koniecznie naszą rozmowę z Oskarem i dowiedz się więcej o historii powstania tego rysunku oraz o niezwykle pogodnym podejściu do życia naszego rozmówcy.

Czytaj wywiad z Oskarem

 

Facebook
YouTube
LinkedIn